Siirry suoraan sisältöön
Etusivu | Tietoa meistä | Yhdistykset | Jäsenille | Medianurkka | Hae
Elämänkaaria ja kuvamuistoja sadan vuoden ajalta, Lohjan pääkirjastossa 3.-30.10.
Tiesitkö, että eläkeläisenä voit hakea tuetulle lomalle?

Tuettuja lomia järjestäviä tahoja on monia, ja tässä niistä muutamia. Voit tutustua hakuehtoihin ja hakemiseen lisää kunkin tahon nettisivulta. Lue lisää

KRELLIn syyskokous ja -juhla pe 10.11.2023 Lappeenrannassa

KRELLIn syyskokous ja syysjuhla perjantaina 10.11.2023. Sammonlahden kirkossa, Hietakallionkatu 7, 53850 LAPPEENRANTA. Lue lisää

Tue kristilliseen arvomaailmaan pohjautuvaa ikäihmisten toimintaa
Paneelikeskustelu 4.10. Tämän päivän ikäihmisten hyvän elämän edellytyksiä

Paneelikeskustelua on mahdollisuus seurata livelähetyksenä Lohjan kaupunginkirjaston kanavalla: Lue lisää

Maksuttomia webinaareja senioreille -Ikäinstituutti

Ikäinstituutti järjestää syksyn aikana maksuttomia webinaareja senioreille.  Lue lisää

Millaiset taidot ja työt ovat nykyään unohtuneet? Millaista oli ennen nykyteknologiaa? Kuinka silloin asiat tehtiin?

Millaiset taidot ja työt ovat nykyään unohtuneet? Millaista oli ennen nykyteknologiaa? Kuinka silloin asiat tehtiin?

Haluaisimme kuulla kokemuksiasi kirjoitettuna ja mieluusti kuvien kera. Voit lähettää aineiston liiton toimistoon sähköpostitse **@** tai mikäli et käytä sähköpostia, voit lähettää kirjoituksen myös paperiversiona Kristillinen Eläkeliitto, Arttolantie 1, 00750 Helsinki.

Huomioithan, että aineistoa lähettäessäsi annat luvan sen julkaisuun esimerkiksi Kristelli-lehdessä tai liiton kotisivuilla www.krell.fi . Huomioithan myös, ettet laita postitse ainutkertaisia valokuvia vaan ainoastaan kopioita tai skannauksia valokuvista, etteivät aarteet vain katoa postimatkalla.

Siirry ajankohtaisten aiheiden linkkeihin.