Siirry suoraan sisältöön
Etusivu | Tietoa meistä | Yhdistykset | Jäsenille | Medianurkka | Hae
Elämänkaaria ja kuvamuistoja sadan vuoden ajalta, Lohjan pääkirjastossa 3.-30.10.
Tiesitkö, että eläkeläisenä voit hakea tuetulle lomalle?

Tuettuja lomia järjestäviä tahoja on monia, ja tässä niistä muutamia. Voit tutustua hakuehtoihin ja hakemiseen lisää kunkin tahon nettisivulta. Lue lisää

KRELLIn syyskokous ja -juhla pe 10.11.2023 Lappeenrannassa

KRELLIn syyskokous ja syysjuhla perjantaina 10.11.2023. Sammonlahden kirkossa, Hietakallionkatu 7, 53850 LAPPEENRANTA. Lue lisää

Tue kristilliseen arvomaailmaan pohjautuvaa ikäihmisten toimintaa
Paneelikeskustelu 4.10. Tämän päivän ikäihmisten hyvän elämän edellytyksiä

Paneelikeskustelua on mahdollisuus seurata livelähetyksenä Lohjan kaupunginkirjaston kanavalla: Lue lisää

Maksuttomia webinaareja senioreille -Ikäinstituutti

Ikäinstituutti järjestää syksyn aikana maksuttomia webinaareja senioreille.  Lue lisää

Pääsiäisvaellus Vivamon Raamattukylässä tiistaina 4.4.2023

ILMOITTAUTUMINEN lomakkeen kautta on päättynyt. Tiedustelut mahdollisista paikoista vain puhelimitse arkisin klo 10-12 puh. 045 609 3551

Koe pääsiäisen tapahtumat ikimuistoisella tavalla – tule mukaan pääsiäisvaellukselle Vivamon Raamattukylään, Lohjalle tiistaina 4. huhtikuuta 2023.

Retkestä
Bussi lähtee Helsingin keskustasta, Kiasman edestä klo 10.45. Saapuessamme Raamattukylään nautimme maukkaan lounaan. Klo 13 pääsemme seuraamaan näytelmää Ihmisen poika.

  • Esitystä seurataan ulkona, joten pukeudu lämpimästi ja säänmukaisesti.
  • Näytelmän aikana vaelletaan näyttämöltä toiselle, joten kävelyä tulee muutamia satoja metrejä.

Lopuksi juomme vielä yhdessä iltapäiväkahvit ja osallistujilla on mahdollisuus tutustua Raamattukylän kirjakauppaan. Palaamme Helsinkiin noin klo 17 mennessä.

Matkan hinta on aikuisille 45 €/hlö, johon sisältyy pääsiäisvaellus, bussikuljetus Helsingistä, lounas ja iltapäiväkahvit. Alle 13-vuotiaille hinta on 30 €.

Osallistumismaksu suoritetaan Kristityt Yhdessä ry:n tilille pe 24.3. mennessä: 
* Tilinumero: IBAN FI45 1023 3000 2355 10
* Viestikenttä: osallistujien nimet, joita maksu koskee.

Ilmoittautuminen vahvistuu vasta suoritettuasi maksun. Noin viikkoa ennen retkeä saat sähköpostiisi vielä retki-infon. Paikkoja on rajoitetusti. Mukaan mahtuu max.50 hlöä.

Pääsiäisretken järjestävät Radio Dei, Kristityt Yhdessä ry ja Helsingin kristilliset eläkeläiset ry.

Roskaesto, jätä tyhjäksi:
Ilmoittautuminen lomakkeen kautta on päättynyt. Voit tiedustella paikkoja arkisin klo 10-12 puh. 045 609 3551 KRELLIn toimistosta
Siirry ajankohtaisten aiheiden linkkeihin.